Genel

16. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri

16. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri

Yozgat’ta düzenlenen şenlik kapsamında yapılan ev baklavası yarışmasına katılan kadınlar, hünerlerini sergiledi.

16-uluslararasi-surmeli-senlikleri-7584137_x_300

Yozgat Belediyesinin düzenlediği 16. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri kapsamında baklavası yarışması yapıldı.Yozgat Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen yarışmaya katılan on kadının yaptığı baklavalar, jürinin beğenisine sunuldu. Baklavaların; şerbetinin kıvamı, görsellik, kızarıklık ve gevreklik bakımından değerlendirildiği yarışmada, Perihan İbiş birinci, Asalet Anteplioğlu ikinci ve Handan Akdemir üçüncü oldu. Dereceye girenler mutfak eşyasıyla ödüllendirildi.

Ödülleri Belediye Başkanı Kazım Arslan ve Yozgat Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı Fadime Solmaz verdi. Daha sonra baklavalar, vatandaşlara ikram edildi.

Yozgat’ın bir kültürü tanıtıldı

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, gazetecilere yaptığı açıklamada, 16. Uluslararası Sürmeli Şenlikleri ile şehrin kültür ve sanat hayatına birşeyler katmak istediklerini söyledi. Bu manada çok güzel etkinlikler düzenlediklerini belirten Başkan Arslan, “Bunlardan biri de Yozgat’ta ilk defa yapılan ev baklavası yarışması. Yozgat’ta evlerde yaygın olarak yapılan ama tanıtımı eksik kalan bir kültürü de ortaya çıkartmış olduk. Sürmeli Şenlikleri’nin içerisine bu yarışmayı da koyduk. Çok güzel bir etkinlik oldu. Hanımlarımız bu yarışmaya katılarak hünerlerini sergilediler. Sonrasındaki güzellik de şu oldu, yapılan bu baklavaları buraya gelen vatandaşlarımıza ikram ettik. Birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin pekişmesine vesile olan bir çalışma oldu. İnşallah önümüzdeki senelerde bunu genişleterek devam ettirmek istiyoruz” diye konuştu.

happy wheels

kazım kasımoğulları

Ağustos 17th, 2015

No Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir